Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nabór wniosków o akademik na rok akademicki 2023/2024

Nabór wniosków o akademik na rok akademicki 2023/2024

14 czerwca rozpocznie się pierwsza tura naboru wniosków o akademik skierowana do studentów wyższych lat, cudzoziemców rozpoczynających naukę oraz doktorantów. W tym roku nastąpiły zmiany w zasadach przyznawania miejsc, szczególnie w pokojach jednoosobowych.

W systemie USOSweb, w zakładce Dla wszystkich, a tam Wnioski, wzorem lat ubiegłych dostępnych będzie kilka wniosków o miejsce w akademiku.

W pierwszej turze, która potrwa do 3 lipca, będą to:

  1. Wniosek o miejsce w domu studenckim - studenci wyższych lat (bez CM) - przeznaczony dla studentów UJ, którzy kontynuują swoją naukę na tym samym stopniu studiów;
  2. Wniosek o miejsce w domu studenckim - tylko studenci-cudzoziemcy rozpoczynający studia na UJ (bez CM) - przeznaczony dla studentów-cudzoziemców, dla których nowy rok akademicki będzie pierwszym rokiem studiów na UJ;
  3. Wniosek o miejsce w Domu Doktoranta UJ na rok akademicki 2023/2024 (doktoranci UJ bez CM) – przeznaczony dla doktorantów w szkołach doktorskich, jak i uczestników studiów trzeciego stopnia.

Harmonogram i kryteria

Harmonogram oraz szczegółowe kryteria, w tym dotyczące osób przyjętych na 1 rok studiów, znajdują się w odpowiednich zakładkach:

Harmonogram i kryteria przyznawania miejsc w akademikach - studenci

Harmonogram przyznawania miejsc w Domu Doktoranta

Miejsca w pokojach jednoosobowych

Dotychczas, aby otrzymać miejsce w pokoju jednoosobowym należało wypełnić osobny wniosek o rezerwację pokoju jednoosobowego, a następnie standardowy wniosek o miejsce w domu studenckim. Od roku akademickiego 2023/2024 wystarczające jest wypełnienie jednego wniosku, przy czym miejsca w domach studenckich należy uszeregować nie tylko nazwami akademików, ale także typem pokoju. Oznacza to, że w przypadku chęci otrzymania pokoju jednoosobowego należy ten typ pokoju zaznaczyć wyżej na swojej liście preferencji. Jeżeli na Twojej liście nie ma dostępnych pokoi jednoosobowych oznacza to, że nie są one dostępne.

Podkreślamy, że zainteresowanie miejscami w pokojach jednoosobowych każdorazowo przekracza możliwości lokalowe, zachęcamy zatem do zaznaczania na swojej liście także pokoi wieloosobowych.

Pokoje jednoosobowe otrzymają osoby, które uzyskały najwyższą liczbę punktów lub też posiadają szczególne uprawnienia do tego typu pokoju określone w regulaminie. O numerze przyznanego pokoju decyduje Rada Mieszkańców.

W przypadku Domu Doktoranta zasady nie uległy zmianie.

Wsparcie

W przypadku pytań informacji udziela:

  • w przypadku studentów - koordynator ds. stypendialnych dla Twojego wydziału
  • w przypadku studentów-cudzoziemców - zespół Welcome Centre (adres mailowy: welcome@uj.edu.pl)
  • w przypadku doktorantów - Towarzystwo Doktorantów
Polecamy również
Ostatnie dni letniej Oceny Zajęć Dydaktycznych

Ostatnie dni letniej Oceny Zajęć Dydaktycznych

Dom Studencki Bursa Jagiellońska – kwaterowanie studentów w okresie wakacyjnym

Dom Studencki Bursa Jagiellońska – kwaterowanie studentów w okresie wakacyjnym

Zapisy na wykłady z cyklu Artes Liberales

Zapisy na wykłady z cyklu Artes Liberales

Targi Pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim

Targi Pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim