Podania dotyczące toku studiów w USOSweb - pilotaż

W ramach pilotażu na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej od 4 lutego 2021 r. studenci mają możliwość składania podań dotyczących toku studiów w systemie USOSweb. Rozwiązanie to umożliwia złożenie podania i uzyskanie rozstrzygnięcia z wyeliminowaniem dokumentów papierowych.

Podania

W USOSweb w zakładce Dla Studentów => Podania, dostępnych jest około 20 różnych typów podań dotyczących toku studiów, których złożenie jest możliwe w systemie USOSweb pod adresem www.usosweb.uj.edu.pl.

Formularz umożliwia dodawanie załączników. Do niektórych z podań określona została minimalna liczba załączników niezbędna do złożenia podania. Lista obowiązkowych dokumentów podana została w opisie wybranych podań.

Rozwiązanie to wychodzi naprzeciw wyzwaniom związanym z prowadzeniem zajęć w trybie zdalnym, związanymi z tym trudnościami w kontakcie studentów z administracją oraz koniecznością zachowania dystansu społecznego.

Za pośrednictwem USOSweb można złożyć wyłącznie podania w sprawach, w których nie ma zastosowania kodeks postępowania administracyjnego. W pozostałych sprawach obowiązują dotychczasowe zasady składania podań i wniosków, w tym w zakresie świadczeń stypendialnych.

Zapraszamy do korzystania z nowego rozwiązania.

Szczepienia przeciw COVID-19 – stanowisko Zgromadzenia Plenarnego KRASP
Zaszczep się i studiuj bezpiecznie!
Zakwaterowanie w domach studenckich w okresie wakacji
4 maja dniem wolnym od zajęć dydaktycznych