mrowki

Rożen Anna, dr hab.

• Stechiometryczne różnice w składzie detrytusu gleby i ściółki różnych monokultur leśnych.
  • Stechiometryczne różnice składu ciała drapieżnych stawonogów różnych taksonów i z różnych monokultur.
  • Stechiometryczne zmiany składu chemicznego ściółki różnych gatunków drzew w okresie dekompozycji.
  • Stechiometryczne ograniczenia tempa dekompozycji celulozy w różnych monokulturach leśnych.
  • Stosunki stechiometryczne pomiędzy poziomami troficznymi detrytus –detrytusojad.
  • Stosunki stechiometryczne pomiędzy poziomami troficznymi detrytusojad – drapieżca.
  • Stosunki stechiometryczne grzybów (grzybni) i grzybożernych destruentów.
  • Stechiometryczne stosunki u różnych grup ekologicznych dżdżownic.
  • Skład pyłku kwiatowego, a zapylacze – rola dodatkowego żerowania owadów na pyłku kwiatowym.
  • Lokalna zmienność przestrzenna tempa respiracji gleby w powiązaniu z aktywnością bezkręgowców, mikroorganizmów i korzeni.
  • Skład fauny glebowej, a aktywność mierzona metoda bait-lamina.
  • Rodzaj przynęty, a wyniki pomiaru aktywności fauny glebowej mierzonej metodą bait-lamina.
  • Stechiometryczne ograniczenia tempa dekompozycji celulozy w różnych monokulturach leśnych (eksperyment terenowy).
  • Stechiometryczne ograniczenia tempa dekompozycji celulozy w równikowych lasach deszczowych (eksperyment terenowy).

UWAGA: prace doktorskie i magisterskie, realizowane w Zespole Ekologii Ekosystemów, wchodzą w skład bieżących projektów badawczych i ich ostatecznym celem jest publikacja wyników w czasopismach naukowych; studenci o sprecyzowanych zainteresowaniach mogą też proponować własne pomysły, mieszczące się w profilu zainteresowań i technicznych możliwościach Zespołu.