Budynek Instytutu
HomeOgłoszenia13.01.2017 r. - Noc Biologów

13.01.2017 r. - Noc Biologów

noc biologowWydział Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego już po raz szósty uczestniczy w kolejnej ogólnopolskiej edycji Nocy Biologów, która odbędzie się 13 stycznia 2017 roku.

Spotkania organizowane są na terenie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi w budynkach Instytutu Nauk o Środowisku, Instytutu Zoologii oraz w nowym budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej.

W tym roku w Instytucie Nauk o Środowisku uczestnicy będą mogli przygotować preparaty z własnych komórek nabłonka jamy ustnej, wybarwić je i obejrzeć pod mikroskopem świetlnym; poznać różnice w budowie komórki roślinnej i zwierzęcej i podstawowych organelli komórkowych; odpowiedzieć na pytanie: skąd wiemy, że ewoluujemy?; poznać różnorodność barw i kształtów motyli; przenieść się w klimaty tropikalne; poznać terenowe metody badania dzikich ssaków, zwierząt kręgowych, płazów i gadów. Wyjaśnione zostanie czym jest gatunek inwazyjny, jakie są przyczyny pojawiania się gatunków inwazyjnych, skutki i metody ich zwalczania na przykładzie ślimaków i małży. Pokazany zostanie też sprzęt służący do badań gleby.

Proponujemy ofertę zarówno dla najmłodszych, kilkuletnich uczestników, uczniów szkół i wszystkich, dla których biologia jest nauką ciekawą. Proponujemy zarówno formę zajęć w postaci prezentacji i wykładów oraz zajęcia praktyczne, warsztaty i pokazy laboratoryjne.

Program wydarzeń i rejestracja na zajęcia dostępne są na stronie internetowej nocbiologow.home.pl.

Zapraszamy do udziału!

Fotoreportaże