Budynek Instytutu
HomeOgłoszenia

Kurs on-line "Wprowadzenie do gentyki"

Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych zaprasza serdecznie do zapoznania się z kursem on-line "Wprowadzenie do gentyki", który prowadzony jest na Copernicus College przez dr. Szymona Drobniaka (Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet w Upsali).

Copernicus College jest pierwszą polską ogólnodostępną platformą masowych kursów on-line (MOOC), czyli e-uniwersytetem, gdzie każdy może zdobywać wiedzę na poziomie akademickim bez wychodzenia z domu.

Copernicus College jest projektem zainicjowanym i rozwijanym przez Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, czyli współną jednostkę UJ i UPJP2, założoną i kierowaną przez prof. Michała Hellera.

Kurs dostępny jest na stronie Copernicus College:

 https://www.copernicuscollege.pl/kursy/wprowadzenie-do-genetyki

 

13.01.2017 r. - Noc Biologów

noc biologowWydział Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego już po raz szósty uczestniczy w kolejnej ogólnopolskiej edycji Nocy Biologów, która odbędzie się 13 stycznia 2017 roku.

Spotkania organizowane są na terenie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi w budynkach Instytutu Nauk o Środowisku, Instytutu Zoologii oraz w nowym budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej.

W tym roku w Instytucie Nauk o Środowisku uczestnicy będą mogli przygotować preparaty z własnych komórek nabłonka jamy ustnej, wybarwić je i obejrzeć pod mikroskopem świetlnym; poznać różnice w budowie komórki roślinnej i zwierzęcej i podstawowych organelli komórkowych; odpowiedzieć na pytanie: skąd wiemy, że ewoluujemy?; poznać różnorodność barw i kształtów motyli; przenieść się w klimaty tropikalne; poznać terenowe metody badania dzikich ssaków, zwierząt kręgowych, płazów i gadów. Wyjaśnione zostanie czym jest gatunek inwazyjny, jakie są przyczyny pojawiania się gatunków inwazyjnych, skutki i metody ich zwalczania na przykładzie ślimaków i małży. Pokazany zostanie też sprzęt służący do badań gleby.

Proponujemy ofertę zarówno dla najmłodszych, kilkuletnich uczestników, uczniów szkół i wszystkich, dla których biologia jest nauką ciekawą. Proponujemy zarówno formę zajęć w postaci prezentacji i wykładów oraz zajęcia praktyczne, warsztaty i pokazy laboratoryjne.

Program wydarzeń i rejestracja na zajęcia dostępne są na stronie internetowej nocbiologow.home.pl.

Zapraszamy do udziału!

 

Artykuły prof. Jana Kozłowskiego i prof. Pawła Kotei w jubileuszowym wydaniu Functional Ecology

Miło nam poinformować, że Prof. Jan Kozłowski i Prof. Paweł Koteja są wśród autorów najbardziej wpływowych artykułów specjalnego jubileuszowego wydania Functional Ecology.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !

Link do wydania: http://www.functionalecology.org/view/0/virtualIssues/VI_30_30years.html


Opis wydania:

To celebrate 30 years of Functional Ecology current journal Editors Charles Fox, Alan Knapp, Craig White and Ken Thompson have each chosen their favourite papers from our back catalogue. We asked the Editors to choose papers they feel have had a major impact on their field and that continue to be relevant today. The resulting eclectic selection spans the full history and broad scope of the journal.

 

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursów: OPUS 11, PRELUDIUM 11, SONATA 11 i POLONEZ 2

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursów: OPUS 11, PRELUDIUM 11, SONATA 11 i POLONEZ 2. Wśród projektów zakwalifikowanych do finansowania jest 5 projektów z naszego Instytutu:

w ramach Opus 11: 

  • dr hab. Marcina Czarnołęskiego
  • prof. dr hab. Michała Woyciechowskiego

w ramach Preludium 11:

  • mgr Katarzyny Dudek
  • mgr Darka Małka
  • mgr Stanisława Burego


Serdecznie gratulujemy !!!

Szczegóły pod linkiem: https://www.ncn.gov.pl/konkursy/wyniki/2016-11-14-opus11-preludium11-sonata11-polonez2

 

Fotoreportaże

Wigilia 2013
Image Detail
Początek strony